Teambuilding, ktorý vám zoberie dych. Orchestrate.

V portfóliu agentúr, ktoré robia teambuilding nájdete takmer čokoľvek. Od jednoduchých aktivít až po rôzne bizarnosti. Spolu s ostatnými partnermi Catalyst Global sme chceli vyvinúť niečo skutočne revolučné. Aktivitu, ktorá by bola svojou silou schopná prebiť rôzne limity, obmedzenia, bariéry a predsudky, ktoré v sebe zamestnanci dlhodobo uchovávajú. Výsledkom je projekt, ktorý sa volá ,,Orchestrate“. Pod taktovkou dirigenta a profesionálnych hudobníkov/trénerov si za pár hodín tímy spoločne nacvičia a zahrajú Carminu Buranu od Carla Orffa. Neuveriteľné? Ale možné. Silný emocionálny zážitok predchádzajú vyhlásenia ako „To nejde! To naši ľudia to nedokážu. Nikdy som nič na nástroji nezahral…“ Orchestrate je bezpochyby jednou z najnáročnejších aktivít, počas ktorej ľudia siahnu na hranice svojich možností. Vyžaduje si tvrdú prácu, plné sústredenie a tímový prístup.

 

Ako sa stať symfonickým orchestrom za 3 hodiny?

Účastníkov rozdelíme do 6 skupín (podľa sekcií v orchestri) a za pomoci profesionálov naučíme zahrať ich prvé tóny. Proces učenia neprebieha tak, ako na suchopárnych seminároch, alebo prednáškach. Je to o zábave a efektívnom postupe k želanému výsledku. A súčasne je to nový zážitok, ktorý ľuďom potvrdzuje, kam sa dá dostať už po niekoľkých hodinách poctivého tréningu. Po zhruba 2 hodinách účastníci začnú cítiť, že sa niečo naučili a dokážu zahrať na nástroj, hoci ho vidia prvýkrát v živote. Na úžasné finále sa všetci zhromaždia v hlavnej miestnosti, kde absolvujú posledné skúšky a nakoniec aj ich prvý spoločný koncert.

 

Dopad na tím

Tímový program, ktorý vyrazí dych každému, má benefity aj po jeho skončení. Po podujatí zamestnanci nielen vedia, ale hlavne cítia, že sú tím. Vďaka Orchestrate ľudia zistia, že dokážu aj to, čo sa zdá byť na začiatku nemožné – spoločnými silami zájdu za hranice svojich možností.

Orchestrate je nástroj, ktorý dokáže naštartovať, či pomôcť riešiť rôzne tímové výzvy, alebo problémy, ale skvele poslúži aj ako extravagantný a nezabudnuteľný zážitok pre oslavy – s vašou vlastnou inštrumentálnou show, kde Orchestrate ​​bude len časťou kultúrneho programu s prvkami teambuildingu. Alebo chcete dosiahnuť niektoré obchodné ciele – napríklad vidieť skryté talenty a lídrov medzi vašimi kolegami. Alebo plánujete expandovať na iný trh a potrebujete aby sa vaši ľudia cítili ako skutoční superhrdinovia, ktorí dokážu dosiahnuť všetko. V každom prípade váš problém môže pomôcť vyriešiť Orchestrate. A nezáleží na tom, či je vaša spoločnosť veľká alebo malá, v akej sfére podnikania pracujete alebo koľko účastníkov navštívi vašu akciu. Orchestrate je pre každého.

 

Skúsenosti s Orchestrate

Catalyst Baltic organizoval Orchestrate počas vianočnej večere jednej Litovskej produkčnej spoločnosti.  Všetkých 140 hostí bolo slávnostne oblečených v smokingoch a večerných šatách, takže to vyzeralo ako skutočná slávnosť v opere. Orchester odohral koncert pre svojich manželov a manželky. „Takto sme urobili rodinnú udalosť s pomocou Orchestrate na našom firemnom večierku“, tvrdí hlavný predstaviteľ spoločnosti. Rodinná atmosféra vo firme pretrvávala aj naďalej.

Ďalším príkladom je Orchestrate pre telekomunikačnú spoločnosť v Litve. Organizovali 2 – dňovú konferenciu, ktorej témou bolo ,,Daring“. Je vždy trochu strašidelné a ťažké začať niečo nové a obrovské. Musíte sa odvážiť to urobiť, aby ste vstúpili do terra incognita. Musíte riskovať a cítiť sa inšpirovaný. To je dôvod, prečo bol Orchestrate dokonalým riešením. Bol dobrým príkladom toho, ako sa môžeme odvážiť robiť niečo, čo by bolo nemožné. Najmenej 95% účastníkov v ich živote nehralo na žiadne hudobné nástroje a dostali svoje prvé husle, violy, čelá, klarinety až na evente… Dokážete si predstaviť ich prvé myšlienky? No napriek tomu sa do toho pustili – začali hrať svoje prvé tóny. Začali rozumieť svojej sile a hodnotám. Manažér spoločnosti po udalosti povedal, že tam bolo jediné slovo, ktoré počul od každého: Vzrušenie. Po tomto teambuildingu majú všetci ľudia pocit vzrušenia. Po prvé, pretože sa snažili o niečo nové, čo nie je obvyklé. Po druhé, pretože to urobili spoločne. Prekročenie niektorých bariér a prekážok im pomohlo urobiť niečo naozaj nemožné.

Orchestrate. Silná a emotívna hudobná skúsenosť, ktorá dokazuje, že prostredníctvom tímovej práce sa môže aj neskutočné stať skutočným. Spája vašich ľudí ako nikdy predtým. Náročný cvik, ktorý vyzýva členov vášho tímu, aby odblokovali svoj potenciál a posunuli sa vpred tak rýchlo, ako to bude možné, vďaka tvrdej práci a absolútnemu odhodlaniu.

 

Orchestrate na Slovensku

Na Slovensku vám sprostredkujeme tento nezabudnuteľný zážitok ako jediná agentúra s licenciou od najväčšej teambuildingovej siete Catalyst Global. Kontaktujte nás a rezervujte si termín na váš nasledujúci teambuilding, firemný večierok alebo konferenciu.