SLSP a #Mamnato, alebo ako chytiť druhý dych na konferencii.

Zažili ste už míting, ktorý nielen že bol nudný, ale priam vysával vašu energiu?

Tak, a teraz si predstavte úplný opak. Je začiatok januára, piatok, druhý deň retailovej konferencie Slovenskej Sporiteľne. Konferencia má za cieľ pripraviť vedúcich pracovníkov pobočiek na rok 2020, ktorý môže priniesť aj niekoľko zmien, pod mottom #mamnato. Využijú priestor na rozvoj tímu. Máme pre nich teambuilding.

Sú na zmeny dostatočne pripravení? Vedia čeliť novým výzvam ako tím?

To už je zadanie pre aktivitu, ktorá má ich pripravenosť preveriť. O deviatej ráno sú všetci aj napriek „networkingu“ predošlého večera na „pľaci“ načas. Rozdeľujeme ich do tímov a aktivitu štartujeme. Retailoví experti neváhajú otáčať stoličky, na ktorých dnes ešte dlho neposedeli, aby zistili číslo svojho tímu. Neváhajú postaviť sa na stôl a hľadať chýbajúcich členov svojho tímu, pokrikmi na plné hrdlo a celú miestnosť, v ktorej sa zišlo cez 130 ľudí.

Energia pri hľadaní členov tímu

Energia pri hľadaní členov tímu

Otvárajú Quickfire na tabletoch.

Majú len 60 minút na to, aby z výberu viac ako 40 na mieru šitých tímových úloh, získali čo najviac bodov. Jedinečné úlohy majú rozdelené do troch kategórii a troch stupňoch obťažnosti, podľa toho aj body do aktivít „investujú“. Za nesplnenú úlohu sa body sťahujú.

Zabodujú alebo zariskujú?

Preverujeme, či dokážu originálne a kreatívne myslieť. Ako reagujú na vtipné situácie, keď napríklad napodobňujú pohyby baletky. Zisťujeme, ako medzi sebou komunikujú v tíme, ako sa povzbudzujú, keď je úloha zameraná len na jedného spoluhráča. Ich nové spoločné zážitky, zaznamenané aj fotografiami alebo vtipnými videami, podporia vytváranie kvalitných vzťahov. Lebo keď sa kolegovia spolu naučia žonglovať alebo sa stanú (aj keď len na pár minút) rockovými hviezdami, jogínmi alebo zavinovačkami, zdvorilostné kancelárske small talky sa stanú minulosťou.

Na niektoré úlohy potrebujú materiál, ktorý sa pomaly míňa. Pre 17 tímov sa taktika výberu bodovo najhodnotnejších úloh stáva v druhej polovici hry novou stratégiu a ide sa do tuhého. Dobrovoľníci sa nechávajú zavinovať do novinového papiera, preverujú svoju fyzickú zdatnosť v úlohách, kde tímovo zapájajú svoje telá. Výherný tím „Sedmička“ si prevezme cenu a dostáva na výber, či sa ňou podelí aj s inými kolegami.

Zavinovačka z novinového papiera

Zavinovačka z novinového papiera

Debriefing

Pozrieť sa na to, čo sa s vašim tímom dialo počas tejto aktivity je veľmi dôležité. Ukáže sa, prečo sa vo vyhrotenej situácii správate tak, ako vám to je najprirodzenejšie. Do akej pozícii sa dávate, ak ide o tímovú úlohu alebo aj ako viete narábať s mierou rizika v „podnikaní“.

Máte aj vy chuť preveriť energiu vášho tímu?

Dohodnite si s nami stretnutie.

Možné riešenia vám nadesignujeme podľa vašich potrieb a požiadaviek.

ahoj@extraordinary.sk